Lai veiktu inventarizāciju ir jānoslēdz visi iepriekšējie noliktavas kalendāra mēneši (30. lpp) un jāveic noliktavas datu sakārtošana. To var izdarīt atverot izvēlnes `Noliktava` apakšizvēlnes `Palīgdarbības` un izvēloties ar taustiņu `Enter` `Noliktavas datu sakārtošana`. Atvērsies jauns logs (42. attēls), kur būs jānorāda, lai sakārtošanā notiktu pašizmaksas aprēķins, pašizm.. dokumentos un atlikumu atjaunošana. Sakārtošanu aktivizē ar taustiņu F9 . Tā aizņem apmēram 1 2 minūtes atkarībā no datora jaudas.
|
Attēls 41
Kad noliktavas dati ir sakārtoti, atveriet izvēlnes `Noliktava` apakšizvēlnes `Inventarizācija`. Atvērsies jauns logs (43.attēls).
|
Attēls 42
Lai izveidotu jaunu inventarizāciju, spiediet taustiņu `F5`. Šeit būs jāievada inventarizācijas datums un objekts, kas jāievada obligāti (44. attēls).
|
Attēls 43
Kad nepieciešamie dati ir ievadīti, spiediet taustiņu `F9`. Tagad, lai atvērtu šo inventarizāciju, jāspiež `Enter` taustiņš. Notiks preču saraksta un citu datu pievienošana un pēc kāda laika atvērsies jauns logs ar preču sarakstu (45 attēls).
|
Attēls 44
Tagad varat sākt skaitīt medikamentus un ievadīt to daudzumu inventarizācijas tabulā. Noskenējiet preci ar svītrkodu skeneri, ekrānā parādās lauciņš ar preces nosaukumu un vieta, kur ierakstīt saskaitīto daudzumu (46. attēls).
|
Attēls 45
Atcerieties, ka preču saskaitīto daudzumu var pievienot jebkurā brīdi un vairākkārt (tas lieti noder, ja gadās kādu medikamentu nepareizi saiskaitīt).Lai izietu no inventarizācijas, spiediet taustiņu Esc.
Lai inventarizāciju slēgtu, sarakstā (43. attēls) spiediet taustiņu kombināciju Ctrl+F10. Atvērsies lodziņš ( 47. attēls) ar jautājumu, vai vēlaties slēgt inventarizāciju. Atbildiet Jā un inventarizācija būs pabeigta.
|
Attēls 46
Kamēr neesat pārliecināti, ka viss aptiekas sortiments ir saskaitīts, inventarizāciju neslēdziet.
Atpakaļ