Atpakaļ

Noliktava

Noliktavas kalendārs

Noliktavas kalendārā var slēgt un atslēgt noliktavas ierakstus. Beidzot vecu mēnesi un sākot jaunu ir jāaizslēdz iepriekšējais un jāatver jauns. Lai to izdarītu atveriet izvēlnes `Noliktava` apakšizvēlni `Palīgdarbības`, kur atradīsiet izvēlni `Noliktavas kalendārs` (35. attēls).

 

Attēls 34

 

Atverot noliktavas kalendāru ar taustiņu `Enter`, atvērsies šāds logs:

 

Attēls 35 – noliktavas kalendārs

 

Jaunu mēnesi var atvērt ar taustiņu `F5`. Nospiežot to, atvērsies jauns logs, kur būs jānospiež `F9`, un jauns mēnesis tiks atvērts un saglabāts, un tas parādīsies noliktavas kalendārā.

Lai slēgtu kādu mēnesi ir jānospiež `F10`, tas aizņems nedaudz laika, atkarībā no datora jaudas. Vēlams slēgt iepriekšējo mēnesi līdz nākamā mēneša vidum. Lai atvērtu slēgtu mēnesi spiežam taustiņu kombināciju `Ctrl+F10`

Sistemātiskās atskaites

Lai piekļūtu noliktavas sistemātiskajām atskaitēm atveriet izvēlnes `Noliktava` apakšizvēlni ’Sistemātiskās atskaites’(37.attēls).

 

Attēls 36

 

Noliktavas atlikumi

Attēls 37 – noliktavas atlikumu atskaite

 

Šī atskaite (līdzīgi kā atskaite `Mēneša sākuma atlikumi`) rāda noliktavas stāvokli kādā konkrētā datumā. Ir iespējams iegūt atskaiti par visām precēm vai arī par kādu konkrētu preci vai preču grupu. Līdzīgi ir iespējams grupēt atskaites datus, kā arī ir iespēja izvēlēties, cik precīza jeb izvērsta būs šī atskaite. Piemēram, ir iespējams redzēt katru medikamenta sēriju atsevišķi, taču izmainot atskaites sastādīšanas nosacījumus, atskaitē būs kopējā informācija par medikamentu daudzumu noliktavā. Grupēt var pēc objektiem, piegādātājiem, PVN procentu likmes un grupām. Šādi izskatās noliktavas atlikumu atskaite:

 

Attēls 38

 

To ir iespējams eksportēt uz EXCEL-i, nospiežot taustiņu `X`, izdrukāt ar taustiņu `P` vai arī izdrukāt daļu no tās, iezīmējot ar bultiņu taustiņiem, turot nospiestu `Shift`, un nospiežot `Ctrl + P`.

Kartotēka

Noliktavas sistemātiskā atskaite `Kartotēka` ir līdzeklis kā atsekot kādas konkrētas preces, preču grupas vai arī visu preču kustībai Jūsu norādītajā periodā. Piemēram, ar šīs atskaites palīdzību Jūs varat iegūt datus par visu psihotropo vai narkotisko medikamentu kustību – gan iepirkšanu, gan pārdošanu, gan sākuma un beigu atlikumus. tāpat arī var apskatīt tikai vienu, konkrētu preci. Atšķirībā no dokumentu un pārdošanas atskaitēm, kur arī var aplūkot medikamentu kustību, šī atskaite apvieno gan pārdošanu, gan iepirkšanu vienā atskaitē, pie kam pārdošana sevī ietvers arī ar pavadzīmēm izdoto preci.

Pati atskaite atrodas Noliktava -> Sistemātiskās atskaites -> Kartotēka -> <brīvs>

 

 

Lai saprastu, kā pareizi sastādīt šo atskaiti apskatīsim dažus piemērus.

  1. Mūs interesē psihotropo medikamentu kustība vienas dekādes laikā.

 

-          Pirmais, ko piedāvā programma, ir izvēlēties preci. Šinī gadījumā mums vajag visas preces. Zvaigznīte - `*` - nozīmē, ka apskatīsim visas preces;

-          Laukā `Objekti` vienmēr ir jābūt burtam A;

-          Visos pārējos laukos izņemot `Klases` ir jāatstāj zvaigznītes, bet laukā `Klases` ir jāliek burts P. Atcerieties, ka preces kartiņā arī ir tāds lauks `Klases`. Psihotropajiem medikamentiem šajā laukā ir jābūt P burtam;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-          Pārējiem laukiem kartotēkas atskaitē jāizskatās tādiem pašiem kā attēlā.

Gala rezultātu vislabāk aplūkot uz papīra. Šeit jāņem vērā, ka katrs nosaukums tiek atsevišķi izdalīts pa sērijām. Ja kādai sērijai ir redzams teksts `Sākuma stāvoklis`, tad tas nozīmē, ka perioda sākumā precei ir bijis atlikums. Pārdošanas kasē ir viegli atšķiramas no citām darbībām pēc tā, ir redzami čeku numuri un norādīta kase, kurā veikta pārdošana. Pieņemto preci var atšķirt pēc tā, ka rāda klienta kodu, no kura prece ir pieņemta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Attēlā var redzēt:

-          ar pirmo aplīti no kreisās puses apvilkti plusiņi un mīnusiņi. Mīnuss nozīmē, ka prece no noliktavas iziet, bet pluss – prece ienāk. tāpat arī tas ir redzams trešajā aplītī (attēla vidū), kur apvilkti A burtiņi. Augšā kolonnas nosaukumā ir redzams `No` un `Uz`. Šeit tas ir jāsaprot, kā „no aptiekas” vai „uz aptieku”.

-          ar otro aplīti apvilkti numuri; 232 TA nozīmē, ka 08.02.2005 no Tamro ir pieņemts 232. dokuments, kurā bija 3 Doltard iepakojumi. 8209-K1 nozīmē, ka 08.02.2005 kasē 1 tika pārdoti 3 Doltard iepakojumi, RAX čeka numurs 8209.

-          Ar aplīti (attēla labajā pusē) redzams kā mainās preces atlikums. Pieņemot preci tas ir 3, bet pēc pārdošanas paliek 0.

-          Vēl ir tādas rindiņas `iekšā kopā` un `ārā kopā`. Šīs rindiņas parāda kopējo sērijas kustību periodā, cik iegāja/tika iepirkts un cik tika pārdots.

 

Ārējā apgrozījuma reģistrs

Šī atskaite parāda kāda konkrēta medikamenta kustību noliktavā – gan ienākšanu (dati no preču pieņemšanas dokumentiem), gan iziešanu (dati no pārdošanas).

Atskaites nosacījumos (40. attēls) var ievadīt Jūs interesējošo preci (precīzāk – tās kodu; preci var atrast nospiežot taustiņu `F2`), piegādātāju, laika periodu, kā arī iespējams izvēlēties atskaites precizitāti – visus apgrozījumus, summas vai grupu summas. Grupēt var pēc objektiem un piegādātājiem.

 

Attēls 39 – atskaites `Ārējā apgrozījuma reģistrs` sastādīšanas nosacījumi

 

Attēls 40 -  atskaites rezultāts

 

Atskaite „Preces bez apgrozījuma” parāda tās noliktavā esošās preces, kuras ir „aizstāvējušās”, respektīvi – tās preces, kurām Jūsu norādītajā periodā noliktavā nav bijusi nekāda kustība.

Atpakaļ