Atpakaļ

Dokumenti

Atrodoties pamatvirsmā pārvietojiet kursoru uz izvēlni `Dokumenti` (15. attēls) un atveriet zem tā atrodošos apakšizvēlni `Dokumenti`. Uz ekrāna parādīsies dokumentu saraksts, kurus varat ievadīt datorā, mainīt un izdrukāt (16. attēls).

 

Attēls 15

 

Attēls 16

 

Preču pieņemšana noliktavā

Jūs esat preču tabulu jau ievadījuši, tomēr precēm vēl trūkst daudzumi un pašizmaksas. Ir jāievada dokumentus ar atbilstošiem datiem. No pamatvirsmas izvēlieties izvēlni `Dokumenti`, tālāk – apakšizvēlni `Dokumenti`, un no dokumentu saraksta – preču pieņemšana noliktavā. Uz ekrāna parādīsies mazs lodziņš, kurā programma prasa norādīt mēnesi, ar kura dokumentiem Jūs vēlaties nodarboties (17. attēls).

 

Attēls 17

Ievadiet mēnesi un gadu, sākot ar kuru Jūs vēlaties pieņemt preci, un nospiediet `Enter`. Uz ekrāna parādās tabula, kas sastāv no divām daļām: augšējā daļā ir Jūsu norādītā mēneša dokumentu tabula dokumentu numuru kārtībā (var sarindot arī maksāšanas vai dokumenta datumu kārtībā), apakšējā daļā redzamas ar konkrēto dokumentu pieņemtas preces ar to kodiem, daudzumiem un pašizmaksām (18. attēls).

Sagatavojiet dokumentus, kuros Jums ir pierakstīts noliktavas pārpalikuma stāvoklis momentā, kad Jūs vēlaties sākt novērot preces kustību ar datora palīdzību. Jauna dokumenta ievadīšanai nospiediet `F5`. Uz ekrāna parādīsies jauns tukšs dokuments (19. attēls):

 

Attēls 18

 

Attēls 19

Tagad ierakstiet dokumenta galvenajā daļā – ekrāna augšdaļā – Jums nepieciešamos datus par dokumentu.

Paskaidrosim arī dokumenta galvenās daļas galveno laukumu nozīmi:

            Dok. Nr.: Ievadāmā dokumenta numurs, pēc kura programma atpazīst dokumentu. Dokumenta kārtas numuru programma piedāvā Jums patstāvīgi, bet to ir iespējams mainīt

            Apmaksāts: Datums, kad ir samaksāts par dokumentā norādīto preci. To ievadiet tad, kad notiek maksāšana (iespējams vienkāršotā veidā vērot parādus).

            Datums: Dokumenta datums, t.i. preces saņemšanas/pieņemšanas datums.

            Piegādātājs: Klienta kods, no kura prece ir iegūta. Ja Jūs neatceraties klienta kodu, varat to atrast no klientu saraksta ar taustiņa `F2` palīdzību.

            Pamatdokumenta Nr.: Rēķina vai pavadzīmes numurs, ar kuru prece ir piegādāta.

            Noliktava: Vairāku apakšvienību gadījumā ierakstiet šeit apakšvienības kodu, kurā prece tiek pieņemta(vienas noliktavas gadījumā atstājiet neaizpildītu).

Dokumenta galvenā daļa ir gatava, un nu varat ievadīt preces, kas ir piegādātas ar šo dokumentu. Šim nolūkam nospiediet `TAB` taustiņu, un kursors pārvietosies uz ekrāna apakšējo daļu. Lai ievadītu pirmo preci varat spiest taustiņu `F2`, tad atvērsies preču tabula (20. attēls),

 

Attēls 20

kurā varat atrast Jums vajadzīgo preci. Tomēr visvienkāršāk ir izmantot svītrkodu skeneri. Kad esat ekrāna apakšdaļā, noskanējiet preces svītru kodu, un dators pats atradīs šo preci no saraksta. Ja tomēr preci neizdodas atrast ne ar svītrkoda palīdzību, ne ar meklēšanu preču tabulā, tad šāda prece nemaz nav ievadīta datu bāzē. Šādā gadījumā Jums prece ir jāievada izvēlnes `Dati` apakšizvēlnē `Preces`. Kā to izdarīt jau ir aprakstīts iepriekš – 7. lpp. Ja prece ir atrasta, tad atvērsies logs ar preču datu tabulā ievadītajām sērijām (21. attēls).

 

Attēls 21

Ja šajā sarakstā ir Jums vajadzīgā sērija tad izvēlieties to ar bultiņu taustiņiem un ‘Enter’, ja tādas nav, tad izveidojiet to ar taustiņu ‘F5’`.Tālāk programma prasīs ievadīt ienākušās preces daudzumu, ierakstiet vajadzīgo ciparu un nospiediet ‘Enter’. Tad ievadiet preces pašizmaksu un atkal nospiediet ‘Enter’ (Piezīme: Tiem, kam jāmaksā apgrozības nodoklis, pašizmaksa ir cena bez apgrozības nodokļa. Firma, kam apgrozības nodoklis nav jāmaksā, pašizmaksu liek kopā ar apgrozības nodokli). Kursors pārlec uz nākošo rindu, ievadiet nākošo preci (kods + `Enter`, daudzums + ‘Enter’, pašizmaksa +’Enter’ ). Tā ierakstiet dokumentā visas vajadzīgās preces. Ievērojiet, ka programma pārjautā katras pievienotās preces saglabāšanās(derīguma) termiņu .

Ja programmas piedāvātais atšķīrās no reālā preces saglabāšanās termiņa, tad ierakstiet, tādu, kādam tam jābūt.

Kad visi dokumenta dati ir ievadīti, pārbaudiet, vai dokumentam ir pievienots apgrozības nodoklis jeb PVN. Ja nav, vienkārši nospiediet `F9` datu apstiprināšana, bet ja jāmaksā apgrozības nodoklis, pirms dokumenta apstiprināšanas pievieno arī apgrozības nodokli. Šim nolūkam aizvirziet kursoru zem pēdējās preces esošajā tukšajā rindā, nospiediet `Enter`, uzrakstiet preces koda ailē `A1` precēm, kuras tiek apliktas ar 18% PVN, un `A5` tām precēm, kuras tiek apliktas ar 5% PVN. Tagad programma pievieno daudzuma ailē preces summai apgrozības nodokli, kuru Jūs varat vajadzības gadījumā izmainīt tādu, kāds ir norādīts piegādātāja rēķinā, un nospiediet `Enter`. Dokumenta summu redzēsiet ekrāna apakšējā labajā stūrī.

Vajadzības gadījumā var pievienot arī noapaļošanas rindu, kuras ievadīšana notiek analogi ar apgrozības nodokļa ievadīšanu, tikai A1 vai A5 vietā virs koda jāuzraksta AP.

Tagad ar `F9` apstipriniet dokumenta datus. Par cik programmā dokumentu rindu skaits ir ierobežots (parasti līdz 100), garāka dokumenta ievadīšanas gadījumā ir šis dokuments jāsadala vairākos atsevišķos dokumentos. Šādus dokumentus vajadzētu datorā numurēt tā, lai viņu piederība būtu skaidra (piemēram, dokuments Nr. 12 – 1, nākošā daļa Nr. 12 – 2 utt.). Ja šādam dokumentam ir apgrozības nodoklis, tas jāievada katra dokumenta pēdējā rindā.

 

Attēls 22 – aizpildīts preces pieņemšanas akts

Kamēr Jūs neesat dokumenta datus apstiprinājuši, varat brīvi visus datus mainīt, virzoties uz vajadzīgo aili un ieviešot izmaiņas. Lai izmainītu preču rindas, lietojiet `Enter`, spiežot to tik ilgi, kamēr nokļūstat vajadzīgajā laukumā. Ja vēlaties kādu preču rindu nodzēst, uzvirzieties uz šīs rindas un nospiediet `F8`(izdzēst). Prece tiek no dokumenta izdzēsta. Dokumenta apstiprināšanai nospiediet `F9`.

Ja vēlaties izmainīt jau apstiprinātu dokumentu, nospiediet, atrodoties uz šī dokumenta, `F4`, un Jūs varēsiet mainīt datus . Izmaiņas apstipriniet ar `F9`.

Ja gribat dokumentu izdrukāt, šajā dokumentā atrodoties, nospiediet `F10`. Vispirms programma Jums parādīs uz ekrāna izdrukas formu. Dokumenta izdrukāšanai nospiediet taustiņu `Esc`, tad tiek prasīts izdrukājamo dokumentu skaits, apstiprināšanai nospiediet `Enter`. Dažkārt izdrukāšanai lieto arī burtu P, kurš jāspiež tik reižu, cik dokumenta eksemplārus Jūs vēlaties.

Ja vēlaties ar dokumentu pieņemt preci, kuras vēl nav preču tabulā, variet pievienot jauno preci uzreiz dokumenta ievadīšanas laikā. Šim nolūkam nospiediet, atrodoties dokumenta preču rindā(apakšējā daļā) `F2`, un programma aizvirzīsies uz preču tabulu; tagad pievienojiet ar `F5` jauno preci, tāpat kā preču tabulā. Kad esat preci un partiju palīdzību pievienojuši tabulai, novietojiet to ar `Enter` palīdzību dokumentu rindā.

 

Attēls 23 – preču pieņemšanas akti

Visus nākamos dokumentus ievadiet tieši tāpat kā pirmo.

 

Inventarizācija

Tā saucamā „mazā inventarizācija” vajadzīga noliktavas atlikumu regulēšanai. Piemēram, ja Jūs gribat koriģēt daudzumu atsevišķā sērijā vai pārlikt daudzumu no vienas sērijas uz kādu citu.

Atrodoties pamatvirsmā pārvietojiet kursoru uz izvēlni „Dokumenti” un atveriet zem tā atrodošos apakšizvēlni „Dokumenti”. Uz ekrāna parādīsies dokumentu saraksts, kurus varat ievadīt, mainīt vai drukāt.

No dokumentu saraksta izvēlēties „Inventarizācija”. Ievadiet mēnesi un gadu, kurā jūs strādājiet un apstipriniet to ar „Enter” nospiešanu.

Uz ekrāna parādās tabula, kas sastāv no divām daļām: augšējā daļā ir Jūsu norādītā mēneša dokumentu tabula dokumentu numuru kārtībā, apakšējā daļā redzamas ar konkrētu dokumentu veiktas izmaiņas noliktavas atlikumos.

Jauna dokumenta ievadīšanai nospiediet „F5”. Ekrāna augšējā daļā parādās dokumenta galva, kurā Jums jāieraksta datumu (programma piedāvā pašreizējo datumu, kuru Jūs varat mainīt), pārējie laukumi var palikt tukši.

Tagad varat ievadīt preces nosaukumus, kuriem vajag izmainīt daudzumu. Šim nolūkam nospiediet „Tab” taustiņu un kursors pārvietosies uz ekrāna apakšējo daļu.

Visvienkāršākais un ātrākais – skanēt preces svītru kodu. Var arī meklēt preci pēc nosaukuma (nospiežot „F2”), vai ar Jūsu piešķirto svītru kodu.

 Kad prece ir atrasta, atvērsies logs ar preču tabulā ievadītajām sērijām. Izvēlieties vajadzīgo sēriju ar bultiņu taustiņiem un „Enter”. Tālāk programma piedāvā ievadīt interesējošās preces daudzumu: Ja Jums vajag samazināt daudzumu no noliktavas, tad to ir jāievada ar „-„ zīmi, savukārt palielināt – ar „+”.

Piemēram, Jūsu datubāzē ir prece ar sērijas numuru „1”, cenu 0,35 Ls un daudzumu 1, bet reāli plauktā jums ir tā pati prece ar sērijas numuru „2” un cenu 0.40 Ls. Vispirms datubāzē ir jāpaskatās vai ir pareizā sērija ar cenu 0.40 Ls, ja tādas nav, tad to ir jāpievieno. Tagad jums vajag pārlikt daudzumu no sērijas „1” uz sēriju „2” :

1.                   Atrodoties inventarizācijā noskanējiet preci. Lai noņemt daudzumu izvēlieties sēriju „1” un laukumā „daudzums” ievadiet „-1”. (Jūs noņemat daudzumu no sērijas „1”).

2.                   Vel reiz noskanējiet to pašu preci. Tagad ir jāizvēlas sēriju „2”. Laukumā „daudzums” ierakstiet „1”. (Jūs pievienojāt daudzumu sērijai „2”).

Izmaiņas apstipriniet ar „F9”.

 

 

Preču izdošana.

Ar šo dokumentu tiek veikta preces izdošana klientiem ar pavadzīmi. Piemēram, Jums vajag izdot preci aptiekas klientam.

No dokumentu saraksta izvēlieties „Preču izdošana”. Ievadiet mēnesi un gadu, kurā Jūs strādājiet. Uz ekrāna parādās tabula (analoģiskā preču pieņemšanai noliktavā un citiem dokumentiem): augšējā daļā ir redzams dokumentu saraksts, apakšējā daļā redzamas ar konkrēto dokumentu izdotas preces.

Jauna dokumenta ievadīšanai nospiediet „F5”. Uz ekrāna parādīsies jauns tukšs dokuments. Ievadiet datumu ar kuru Jūs izdodat preci (programma piedāvā pašreizējo datumu), apstipriniet to ar „Enter”. Laukumā „Maksātājs” ievadiet klientu, kuram Jūs izdodat preci. Ja Jūs neatceraties klienta kodu, tad varat to atrast klientu sarakstā, kuru var dabūt nospiežot taustiņu „F2”.

Dokumenta galvenā daļa ir aizpildīta un varat ievadīt preces, kas tiek izdotas ar šo dokumentu. Šim nolūkam nospiediet „Tab” taustiņu. Tagad kursors pārvietosies uz dokumenta rindiņām (ekrāna apakšēja daļa).

Piemēram, jums noliktavā ir prece ar daudzumu 10 gab.. 5 gab. jums ir jāizdod aptiekas klientam.

Meklējiet preci izmantojot svītru kodu skeneri (preci var arī atrast pēc nosaukuma vai svītrkoda kas ir uzrakstīts ar roku). Kad prece ir atrasta, izvēlieties pareizo sēriju ar bultiņu taustiņam un „Enter”. Prece ir nonākusi dokumenta rindiņās. Laukumā „Daudzums” ievadiet izdodamās preces daudzumu (šinī gadījumā „5”). Apstipriniet to ar „Enter”. Programma piedāvā preces pārdošanas cenu, apstipriniet to ar „Enter”. 

Dokumentu varat izdrukāt ar „F10”.

Saglabājiet dokumentu ar „F9”.

 

 

Komplektēšana

Komplektēšana ir vajadzīga, lai no lielāka iepakojuma izkomplektētu mazākas, vieglāk pārdodamas vienības. Piemēram, ja Jūs pārdodat pamperus arī pa vienam nevis visu iepakojumu uzreiz, tad ir vērts izveidot komplektēšanas aktu.

Atveriet dokumentus un tur izvēlieties `Komplektēšana`. Lai izveidotu jaunu aktu, spiediet taustiņu `F5`. Ar `TAB` taustiņu noejiet uz rindiņām un skenējiet vai atrodiet pēc nosaukuma preci, ko vēlaties izkomplektēt. Izvēlieties pareizo sēriju un apstipriniet to ar `Enter`. Dokumenta rindiņā ievadiet izkomplektējamo iepakojumu skaitu ar mīnuss zīmi. Otrajā rindiņā tiek ievadīta preces mazāka vienība. Tātad tas nozīmē, ka datu bāzē jābūt tādam nosaukumam. Ja izkomplektējāt PAMPERS N50, tad Jums būtu jābūt preces kartiņai PAMPERS N1. Katru reizi, kad Jūs veidojat jaunu komplektēšanu, iesakām veidot jaunu sēriju tam produktam, kur būs daudzums pēc komplektēšanas. Sērijā obligāti ir jāieraksta pārdošanas cena, kā arī derīguma termiņš un svītru kods, ja tāds ir. Apstiprinot otrās rindiņas daudzumu, parādīsies logs, kurā programma būs aprēķinājusi pārdošanas cenu, bet tur Jums ir jāievada tā cena, ko jau iepriekš ievadījāt sērijā. To var redzēt arī laukā `iepriekšējā pārdošanas cena`.

 

 

Vienā komplektēšanas aktā drīkst būt tikai divas rindiņas, tātad vienā aktā drīkst izkomplektēt tikai vienu preci.

Komplektēšanas akta izdruku varat iegūt nospiežot `F10` -> `Esc` un ievadot drukājamo kopiju skaitu, ko apstiprina ar `Enter`.

 

Preču atgriešana lieltirgotājam.

Šis dokuments izmantojams gadījumā kad Jums vajag preci atgriezt lieltirgotājam.

Ja Jums ir prece, kuru ir jāatgriež lieltirgotājam, tad no dokumentu saraksta izvēlieties „Preču atgriešana lieltirgotājam”.

Ievadiet mēnesi un gadu, kurā Jūs strādājiet.

Ar „F5” izveidojiet jaunu dokumenti. Dokumenta galvā ievadiet datumu, ar kuru Jūs atgriežat preci (programma piedāvā pašreizējo datumu).

Piemēram, Jums ir prece ar daudzumu 10 un sērijas numuru „1”, kuru ir jāatgriež lieltirgotājam.

1.    Noskanējiet preci, vai meklējiet to pēc nosaukuma. Izvēlieties pareizo sēriju (šinī gadījumā „1”). Nospiežot „Enter” tā nonāks dokumentā.

2.    Laukumā „daudzums” ierakstiet atgriežamās preces daudzumu (šinī gadījumā „10”). Apstipriniet ar „Enter”.

Ja Jūs saņēmāt preci ar atlaidi, tad pie preces atgriešanas ir jāievada arī atlaide. Preču atgriešanas dokumentā var izmantot tikai procentuālu atlaidi.

Lai ielikt atlaidi, dokumenta brīvajā rindiņā nospiediet „Enter”. Vietā, kur mirgo kursors, ierakstiet kodiņu „AT” (atlaide procentos). Tālāk laukumā „daudzums” ar „-„ zīmi ierakstiet atlaidi. Piemēram, jums bija atlaide precei - 10%, tad laukumā daudzums ir jāieraksta „-0.1” („-1” – 100% atlaide).

Kad Jūs veidojiet dokumentu uz ekrāna ir redzami aptiekas pārdošanas cenas, bet uz izdrukas būs redzamas preces iepirkuma cenas. Ja iepirkuma cena nav pareizā, tad to ir jāizmaina ar roku sērijas kartiņā laukumā „pašizmaksa”.

Izdrukāt dokumentu var ar „F10”.

Saglabājiet dokumentu ar „F9”.

 

 

Preču nocenošana.

Šis dokuments ir domāts gadījumam, kad Jūs pārcenojat preci, piemēram, Jums vajag pārcenot kādu no precēm, slikts derīguma termiņš vai kāda pārdošanas akcija. No dokumentu saraksta izvēlieties „Preču nocenošana”, ievadiet mēnesi un gadu, kurā Jūs strādājiet, apstipriniet to ar „Enter”.

Ar „F5” izveidojiet jaunu dokumentu. Dokumenta galvā ierakstiet datumu, ar kuru jūs pārcenojiet preci (programma piedāvā pašreizējo datumu). Pārējos laukus dokumenta galvā aizpildīt nav obligāti.

Atcerieties, ka nocenot var tikai vienu sēriju ar visu tās daudzumu. Dokumentā nevar būt ar „- „ zīmi viena sērija un ar „+” zīmi cita.

Ar „Tab” taustiņu nonāciet dokumenta rindiņās.

1. Skanējiet vai meklējiet pēc nosaukuma vajadzīgo preci, izvēlieties pareizo sēriju. Nospiežot „Enter” tā nonāks dokumentā. Laukumā „daudzums” ierakstiet visu šīs sērija daudzumu ar „-„ zīmi.

2. Atkal atrodiet tas pašas preces sēriju sarakstu. Tagad vajag izmainīt preces pārdošanas cenu. Ar bultiņu taustiņiem izvelieties sēriju un nospiediet „F4” lai mainīt sērijas datus.

3. Izmainiet pārdošanas cenu. Izmaiņas sērijas datos saglabājiet ar „F9”.

4. Ar „Enter” izvēlieties šo sēriju dokumenta rindiņās. Tagad laukumā „daudzums” ievadiet to daudzumu, kuru iepriekš ievadījāt ar mīnusu.

Saglabājiet dokumentu ar „F9”.

 

 

Preču norakstīšana.

Šis dokuments izmantojams preču norakstīšanai, piemēram, bojāta prece vai tās izmantošana saimnieciskām vajadzībām.

No dokumentu saraksta ir jāizvēlas „Preču norakstīšana”. Ievadiet mēnesi un gadu, kurā jūs strādājiet un apstipriniet to ar „Enter”.

Ar „F5” izveidojiet jaunu dokumentu. Ievadiet datumu, ar kuru jūs norakstiet preci.

Laukumā „Papildinformācija” varat ierakstīt citu jūs interesējošo informāciju (piemēram, norakstīšanas iemesls). Vairāk dokumenta galvā neko aizpildīt nav nepieciešams.

Piemēram, jums ir prece ar daudzumu 10 gab. un sērijas numuru „1”, kuru vajag norakstīt.

Ar „Tab” taustiņu varat nonākt dokumenta rindiņās. Skanējiet preci (var meklēt arī pēc nosaukuma).

Ar bultiņu taustiņiem un „Enter” izvēlieties sēriju „1”. Laukumā „daudzums” ievadiet norakstāmās preces daudzumu (šinī gadījumā „10”) un apstipriniet to ar „Enter”. Laukumā „Cena” programma pārprasa preces pārdošanas cenu, apstipriniet to ar „Enter”.

Tālāk programma pārprasa preces saglabāšanas datumu, apstipriniet ar „Enter”.

Nav obligāti norakstīt visu sērijas daudzumu. Var norakstīt, piemēram, tikai vienu oriģinālu.

Izdrukāt dokumentu varat ar „F10”.

Saglabāt izmaiņas „F9”.

 

 

Fasēšana

 

Dokumentu veidu „Fasēšana” izmanto zāļu ekstemporālai pagatavošanai. No vairākām komponentēm/nosaukumiem tiek iegūts viens galaprodukts.

Šeit tiek aprakstīts gadījums, kad ekstemporālās receptūras noliktava tiek atdalīta no pārējās aptiekas. Respektīvi, aptiekai un ekstemporālās receptūras nodaļai ir atsevišķas noliktavas jeb objekti.

Dzīvē tas izskatās tā, ka izejvielas saņemot, tās tiek pieņemtas tā kā jebkura cita prece. Nākamais, kas ir jādara receptūras nodaļai, jāpārvieto saņemtās izejvielas no objekta ‘A’ uz objektu ‘E’. Šī darbība veicama dokumentā „Preču iekšējā kustība noliktavās”.

Izveidojiet jaunu dokumentu ar taustiņu ‘F5’. Tas, no kura objekta uz kuru objektu tiek pārvietota prece, ir redzams dokumenta galvā, kur ir divas rindiņas:

- „Noliktava (prece iziet): A     (Aptieka)”

- „Noliktava (prece ienāk): E     (Extemporālā receptūra)”

 Pārejot no dokumenta galvas uz rindiņām ar TAB taustiņu uzreiz var skenēt vai vadīt pēc nosaukuma preces, kuras jāpārvieto no viena objekta uz otru. Rindiņās vienkārši ir jāievada daudzums, kāds tiek pārvietots, jau esošām sērijām.

 

 

                              

 

Arī tad, ja receptūras nodaļa zāļu pagatavošanai izmanto gatavās zāļu formas no aptiekas plauktiem ir jāsastāda šāds dokuments. Piemēram, lai pagatavotu kādu ekstemporālās receptūras produktu, ir vajadzīgs no plaukta paņemt Apilak ziedi, tad šinī dokumentā ir jāievada viena rindiņa, kur būtu Apilak ziede ar daudzumu, kāds tiek izņemts no plaukta. Ja arī visa tulbiņa netiek izmantota, tik un tā ir jāievada daudzums „viens” vai arī tik, cik tiek paņemts, nevis izlietots.

Pati pagatavošana notiek dokumentā „Fasēšana”. Izveidojot jaunu, jāaizpilda lauki, kuri norāda no kura objekta un uz kuru objektu tiek pārvietota prece, proti, no ekstemporālās receptūras nodaļas uz aptieku:

- „Noliktava (prece iziet): E     (Extemporālā receptūra)”

- „Noliktava (prece ienāk): A     (Aptieka)”

„Fasēšanas” dokumenta pamatprincips ir šāds, izejvielas, tara un darba izmaksas dokumentā tiek ievadītas ar mīnuss daudzumu, bet galaprodukts ar pluss zīmi. Galaprodukta cena tiek aprēķināta automātiski. Darba izmaksas tiek pievienotas kā atsevišķs nosaukums, ievērojot, ja darbam ir dažādas izmaksas, tad zem šī nosaukuma, piemēram, „Taxa Laborum” ir jābūt vairākām sērijām ar cenu 0.30, 0.50, 1.00 utt., atbilstošu darba izmaksām, jo dokumentā cenas mainīt nedrīkst.

 

                                

 

 

Veidojot jaunu galaproduktu, vajadzētu veidot arī jaunu sēriju. Par sērijas numuru var kalpot receptes numurs, ko vajadzētu ierakstīt arī laukā „Svītrkods”.

Preču tabulā ir divas daudzumu kolonnas. Vienā, ar nosaukumu „Aptieka”, ir to preču daudzumi, kuri atrodas objektā ‘A’ – aptiekas noliktavā. Kolonnā, virs kuras ir rakstīts „Ext”, ir ekstemporālās receptūras nodaļā esošo medikamentu daudzumi.


 

                                     

 

Dokumenta veidošanas pamatprincipu shematisks attēlojums:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ